کد خبر : 18117

تاریخ درج خبر : یک شنبه 12 اردیبهشت 1400
سايت رسمي مسابقات قرآن کريم استان کرمانشاه
• اجرای طرح قرآنی «بشارت» در کرمانشاه
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اجرای طرح قرآنی «بشارت» و برگزاری دوره ۳ ساله حفظ قرآن کریم در کرمانشاه خبر داد.
ساحل سهیلی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه از اجرای طرح قرآنی «بشارت» در کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: اجرای این برنامه بخشی از برنامه‌های قرآنی سال ۱۴۰۰ اوقاف و امور خیریه کرمانشاه است که برای اجرای آن ۲۸ عنوان برنامه در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: برای شروع این طرح که شامل حفظ ۵ جزء قرآن کریم طی س سال می باشد در سال جاری جزء ۲۹ در دستور کار قرار دارد و همه سنین می‌توانند در این طرح خصوصا کودکان به طور ویژه مشارکت کنند.
سهیلی با اشاره به برگزاری دوره‌های حفظ کل در سال ۱۴۰۰ در استان، گفت: این طرح در سه دوره مجازی، حضوری و نیمه حضوری و بسته به وضعیت شیوع کرونا در استان کرمانشاه اجرا می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: دوره‌های آموزش صحیح روخوانی قرآن طی سال‌جاری توسط اداره امور قرآنی اوقاف استان کرمانشاه در بقاع متبرکه و مساجد اجرا می‌شود.
وی به برگزاری جلسات تفسیر موضوعی قرآن و دوره‌های ارتقاء سطح حافظان و قاریان قرآن کریم نیز اشاره و اظهار کرد: در این خصوص حمایت از برگزاری دوره‌های آموزش قرآن کریم و محافل قرآنی را خواهیم داشت.
سهیلی در پایان با اشاره به برگزاری چهل‌وچهارمین دوره مسابقات منطقه‌ای و استانی قرآن کریم، بیان کرد: اعزام داور به مسابقات مختلف قرآنی در سطح شهرستان و استان و سطح‌بندی داوران از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل اجرایی طی سال‌جاری خواهد بود