پایگاه اطلاع رسانی مسابقات قرآن کریم
استان کرمانشاه
امروز شنبه بیست و دوم خرداد 1400 خورشیدی
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: ثبت‌ نام برای حضور در چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن که هر سال به همت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود، از صبح فردا، دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.
یک شنبه 12 اردیبهشت 1400    
بازدید: 19
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ سهیلی دراین باره گفت: فردا دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه ساعت ۹ صبح، بخش ثبت‌نام در سایت www.quraniran.ir فعال خواهد شد.

وی افزود: مهلت ثبت‌نام یک‌ماه (۱۳ اردیبهشت‌ تا ۱۳ خردادماه) بوده و برگزارکنندگان مسابقات از هم اکنون بر تمدید نشدن زمان ثبت نام تأکید کرده‌اند، لذا از متقاضیان درخواست می شود تا ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.

رییس اداره امور قرآنی اوقاف کرمانشاه اظهار داشت: شیوه‌نامه چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم نیز پیش از این و در اواخر فروردین‌ماه منتشر شده بود. بر اساس آنچه در شیوه‌نامه اطلاع‌رسانی شده بود، در این دوره، علاوه بر مراحل شهرستانی، استانی و کشوری، مرحله نیمه‌‌نهایی نیز به مسابقات اضافه شده است که قبل از مرحله کشوری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقات چهل‌وچهارم در بخش آقایان در ۱۰ رشته و در بخش بانوان نیز در هشت رشته برگزار می‌شود، تصریح کرد: رشته‌های این دوره شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج جزء قرآن، حفظ ۱۰ جزء،‌ حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن کریم، تفسیر عمومی قرآن کریم، ‌همسرایی و همخوانی(ویژه آقایان)، اذان(ویژه آقایان) و دعاخوانی در دو گروه بانوان و آقایان است.

سهیلی افزود: براساس آنچه در شیوه‌نامه مورد تأکید قرار گرفته است، مسابقات در رشته‌های حفظ پنج و ۱۰ جزء قرآن، تنها مرحله شهرستانی و استانی دارد و مسابقات در رشته همسرایی و همخوانی قرآن نیز در دو مرحله استانی و ملی برگزار می شود و رشته های همسرایی و همخوانی و دعاخوانی بصورت ضبط اثر صرفا در مرحله استانی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: از جمله شرایط عمومی که برای ثبت نام در این دوره از مسابقات تعریف شده است، می‌توان به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، حداقل ۱۸ سال سن(متولدین قبل از ۱۵ خرداد ۱۳۸۲)،‌ اقامت در شهرستان محل برگزاری مسابقه و ... اشاره کرد.

گفانی است در شیوه‌نامه چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن، نگاهی به شرایط کرونایی کشور نیز شده و تمام برنامه‌ها با تأکید بر قیدهای «در صورت امکان حضوری برگزار شود» ابلاغ شده است.