پایگاه اطلاع رسانی مسابقات قرآن کریم
استان کرمانشاه
امروز پنج شنبه یکم مهر 1400 خورشیدی
چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه از فردا ۲۴ تیرماه آغاز می شود
چهارشنبه 23 تیر 1400    
بازدید: 21
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ ساحل سهیلی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کرمانشاه از آغاز رقابت‌های چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان از ۲۴ تیرماه خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات در استان در ۶ منطقه و از ۲۴ تیرماه در شهرستان اسلام آبادغرب آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به زمانبندی مسابقات در استان و جابجایی تاریخ برگزاری برخی مسابقات در استان، افزود: به علت تعداد شرکت‌کنندگان مسابقات شهر کرمانشاه و لزوم رعایت شرایط بهداشتی مسابقات، زمانبندی مسابقات شهرستان سنقر از ۲ مرداد به ۹ مرداد و زمانبندی مسابقات ویژه خواهران در کرمانشاه روز‌های دوم و سوم مرداد و مسابقات برادران ۴ مرداد برگزار خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کرمانشاه به شیوه برگزاری مسابقات در بخش‌های مختلف و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی استان اشاره کرد و گفت: مسابقات حفظ، قرائت و اذان که به شیوه حضوری برگزار خواهد شد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.

سهیلی افزود: مسابقات در دو بخش آوایی و معارفی برگزار می‌شود که از استان کرمانشاه در بخش آوایی ۱۴۳۴ شرکت‌کننده و در بخش معارفی ۸۹۲ شرکت‌کننده در مرحله شهرستانی مسابقات با یکدیگر به رقابت می پردازند.