پایگاه اطلاع رسانی مسابقات قرآن کریم
استان کرمانشاه
امروز دوشنبه چهارم بهمن 1400 خورشیدی
آیین اختتامیه مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان و دعاخوانی به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه روز چهارشنبه با حضور برگزیدگان رشته‌های مختلف در سرسرای اجتماعات دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.
یک شنبه 21 شهریور 1400    
بازدید: 29
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این مراسم با قدردانی از همه دست اندرکاران برگزاری این مسابقات در مراحل مختلف گفت: در این فصل رقابت های قرآنی از ابتدا بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در این رقابت ها شرکت کردند که ۲۳۰ نفر به مرحله استانی راه یافتند و در نهایت ۳۹ نفر در رتبه های اول و سوم به عنوان برگزیده معرفی می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین «محمد صالحی» با اشاره به اینکه نفرات اول رشته های مختلف به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند، افزود: اداره اوقاف برگزیدگان را تنها نخواهد گذاشت و با برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره ای رایگان برای آنها کمک می‌کند تا در مسابقات کشوری، رتبه های بهتری نسبت به سال گذشته کسب کنند.

وی جامعه متدینین و قرآنی را پیشگام در رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و گفت: با توجه به محدودیت هایی که کرونا برای برگزاری محافل قرآنی ایجاد کرد اما اداره اوقاف کرمانشاه در این مدت لحظه‌ای از تبلیغ و ترویج قرآن کوتاه نیامده است و برنامه های تفسیر، محافل انس با قرآن و ترویج سبک زندگی اسلامی در صورت امکان حضوری و اگر مقدور نبوده در فضای مجازی برگزار شده است.

حجت الاسلام صالحی با اشاره به اینکه شنیدن قرآن و محافل انس با قرآن موجب آرامش و تسلی خاطر است گفت: در این مدت این محافل معنوی را در بیمارستان ها برای بیماران و پرستاران هم برگزار کردیم و اجازه ندادیم کرونا ارتباط با قرآن را در محجوریت قرار دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با گرامیداشت سالروز واقعه ۱۷ شهریور این روز را مقدمه ای برای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود : ۱۷ شهریورماه، ۲۲ بهمن ها و ۱۵ خردادها بود که دین را زنده نگه داشت و در نتیجه آن روزها بود که امروز ما می‌توانیم برنامه های اینچنینی را در امنیت کامل برگزار کنیم.
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa